valdez1246 valdez1246
  • 02-09-2018
  • Mathematics
contestada

u had $20to spend on seven avocados. after buying them you had $6 how much did each avovados cost?

Respuesta :

catboyyeehaw
catboyyeehaw catboyyeehaw
  • 02-09-2018
Each avocado cost 2 dollars
Answer Link
JpH03J03TWO
JpH03J03TWO JpH03J03TWO
  • 02-09-2018
The answer is $2/avocado!
Answer Link

Otras preguntas

Which answer does not correct this run-on sentence? They went to the bowling alley, we went to the skating rink. A. They went to the bowling alley, but we went
Name from least to greatest 60 miles per hour, 24 feet per second, 45 kilometers per hour.
Which sentence is capitalized correctly? Ouch! that rose bush is loaded with thorns. Ouch! That Rose Bush is loaded with thorns. ouch! That rose bush is loaded
solve the equation 4+0.3x=19
I need a equation for a problem in using a pulling force a mass a coefficient of static friction a coefficient of kinetic friction and solving for the frictiona
what is 3/8 in simplest form
Name from least to greatest 12 liters, 9 quarts, 3 gallons.
Looking at a cell under a microscope, you note that its a prokaryote. How do you know? a. the cell lacks cytoplasm b. the cell lacks a cell membrane c. the cell
Which words in the sentence are the complete infinitive phrase? To read several good books is my goal for the next month. A. to read B. several good books C. to
A stereo manufacturer makes three types of stereo systems, I, II, and III, with profits of $20, $30, and $40, respectively. No more than 100 type-I systems can