monae40
monae40 monae40
  • 02-10-2018
  • Mathematics
contestada

Need help ASAP with number 5

Need help ASAP with number 5 class=

Respuesta :

Alaris Alaris
  • 02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.

Answer is 25 cups
Answer Link

Otras preguntas

The endosymbiotic theory suggests that a prokaryotic cell ate another prokaryote, giving rise to eukaryotes.
An example of a credible site would be a. A cousin’s personal web page c. Your school’s site b. A site you saw on a commercial d. A site advertised in a magazin
How would you sum up the dangers of using U.S. forces to attack ISIS? What are the dangers of not doing that?
why photosynethis and respiration are alike in they both
What is a fixed area in a graph?
True rhyme refers to words that are spelled alike but pronounced differently.
21 fewer stars than three times a nymber h
What is the most abundant fossil fuel? a. Gas b. Coal c. Wood d. Oil
7.75% of $9,000 = 69,750.00 6,975.00 69.75 697.50
What does unique mean