jake6257 jake6257
  • 03-12-2018
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. Camryn paid $30.16 for 8 pounds of almonds

Respuesta :

juliedustann
juliedustann juliedustann
  • 03-12-2018

Answer:

The unit rate is $3.77

Step-by-step explanation:

You take 30.16 and divide that by 8 which equals 3.77

have a nice day! :)


Answer Link
loriehorta6
loriehorta6 loriehorta6
  • 03-12-2018
The unit rate is $3.77
$30.16/8=3.77
Answer Link

Otras preguntas

For the above right-angled triangle, which of the following is true?
How many people from the under 30 group attended in July? How many people from the 30 and above group attended in May?
Please I really need help!! I need it in the form of y= mx + b
What is the value of the expression i0x i1x i2x i3 x i4
A 2.0 kg bird lands on a 1.0 x 10^1 kg bit of tree bark sitting on a frictionless ice-covered pond. The bird’s initial horizontal speed is 6.0 m/s. What is the
What is not a part of the Republican Party emphasis on creating a free market economy
What is the answer to find the next two terms of this sequence 37 29 21
Name at least three of the goals of PLAIN.
Help me with this please
what does 3/4 and 1/10 equal?