alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

What is the area of the composite figure?
PLEASE HELP ME THIS IS DUE TODAY WILL GIVE BRAINLIEST IF RIGHT Write an 500+ word essay about one of these topics What is the most challenging assignment/task y
What is the superior, broad border of the heart called?.
A bag of cement has a mass of 62 g. What is the mass of the bag of cement in S.I. units (kg)?
PLEASE HELP!!! How much blueberry pie will each person get if 4 people share one half of the pie equally?
Oil refineries use state of the art distillation processes to create synthetic oils for use. Which description best explains this process? A) Crude oil is coole
Solve for x. 2/5(x−1/2)=−2 3/4 Enter your answer as a mixed number in simplest form by filling in the boxes. x =
What disperses seeds? People, animals, water, and the wind People, water, cars, and the wind Animals, water, wind, and the sun Water, wind, heat, and people
What is one thing you learned? Around Black Panther Party
Write an essay about the day I will always remember ​