nisha87
nisha87
04-02-2019
Mathematics
contestada
Can someone plz help me with this one?
Respuesta :
amit151
amit151
04-02-2019
Hey!!
4x²-0x-9
=(2x)²-(3)²
=(2x-3)(2x+3)
so option B
Answer Link
jaydenrobinettewca
jaydenrobinettewca
04-02-2019
Answer:
b
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 11+ )
Otras preguntas
Cost to store: ? Markup: 80% Selling Price: $100.80. What is the cost to store?
Tasha used the pattern in the table to find the value of
ad the passage. From 1933–1939, the New Deal created over 20 programs that supported the American people and the economic recovery of the nation. Many American
At the market,7 apples cost $4.55. What is the cost per apple?
Guys, I need serious help. Brainliest goes to the most specific answer. Please Help!!!!!!!!
Read the two passages from A Raisin in the Sun. Passage 1: [LINDNER:] At the moment the overwhelming majority of our people out there feel that people get alo
For each numbered passage, identify which lattered item best states the primary issue discussed in the passage. Be prepared to say why you think your choice is
What kinds of changes to the ecosystem have been caused by the changing climate
In the second paragraph of the passage, the author writes that Washington was hopeful that "the young nation's best days were on the horizon." What is the best
Chet believes that electric fields can impact objects only when the objects are in direct contact. Tonya disagrees with Chet. What evidence can Tonya use to pro