peypey1056 peypey1056
  • 01-05-2019
  • Mathematics
contestada

6. James bought 4 sandwiches for a total of $32.64, Each sandwich cost the same amount. How much did he pay for each sandwich? Show equation used and solve

Respuesta :

adeleon672
adeleon672 adeleon672
  • 01-05-2019

$32.64 ÷ 4 = $8.16 , each sandwich cost $8.16

Answer Link
tayfoe tayfoe
  • 01-05-2019

8.16 I am pretty sure

Answer Link

Otras preguntas

What is 9-4(2p-1)=45?
Why was capturing egypt's suez canal so important to the axis powers?
how do I figure out what 5550/1000
does gas have as definite or indefinite volume
What is hyperbole? Please help
Which of the following factors does not favor a change in gene frequency and, therefore, evolution? (A) large populations (B) mutations (C) emigration (D) genet
John Marshall's Supreme Court decisions in the early 1800's did all of the following, except...a.) increase the power of the federal government over the statesb
If a+b=6 and a-b = 4, what is the value of 2a + 3b?
what is 89 divided by 6 in long divison
How many quarts in 24 pints?