tatumm34
tatumm34
02-05-2016
Mathematics
contestada
14 ounces of olive oil for $3.59
Respuesta :
helpmepassplease
helpmepassplease
02-05-2016
25. 6 cents for each ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 37+ )
Otras preguntas
Select all that apply. 1. (4 pt) Choose each answer if it correctly describes a job Truman had before he became president. A. army officer in World War I B. hig
What is one benefit associated with a nuclear fission reaction? (1) The products are not radioactive. (2) Stable isotopes are used as reactants. (3) There is no
Which number best describes the number of stars you would find in a galaxy? A. hundreds B. thousands C. millions D. billions
Lauren used 3.6 gallons of water to water her plants over 9 weeks. If she used the same amount of water each week, how many gallons of water did Lauren use each
Although they are radially symmetrical, echinoderms are more closely related to a human than to a jellyfish because they are
Which sentence is correct? My father wanted to know who’s dirty shoes were left on the new living room carpet. My father wanted to know whose dirty shoes were l
The table shows the results of rolling a number cube, with sides labeled 1 through 6, several times. What is the experimental probability of rolling a 1 or a 5
Which is the end result of cytokinesis?
1. Which of the following statements about Vietnam is true? A. Hanoi is the main center of Vietnam's marketplace economy. B. Vietnamese farmers have long specia
What is the gerund phrase in the sentence? A. became more difficult for Oz B. on his library books C. after his sister spilled juice D. Finishing the as