becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

What point must a proportional equation pass through?
PLS help me. i need to get this right for a graded homework assignment
Is (3,5) a solution to the system - x +y = 1 and 2x + 4y = 2?
what does rivers remind you of. Two to four sentences
Write an equation in slope-intercept form for a line that passes through points (-1, 2) and (5, -10)
URGENT! I need this answered today!
What impact did the sale of silk have on Roman society?
In 1922 the League of Nations established the Permanent Court of International Justice. What was the primary purpose of this organization? A) B) Its primary pur
4. 3. Main Middle School needs to raise more than $500 to purchase new curtains for the theater. They are selling pencil bags for $2.50 each. Write and solve an
Evaluate the expression for f = –87 and g = 60. g − |f| =