flamesjack09 flamesjack09
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

:A yogurt costs forty five pence. How many can be bought £3.00" More maths! Please answer this. It would really help.​

Respuesta :

binterrante
binterrante binterrante
  • 02-12-2019

Answer:

6

Step-by-step explanation:

3/0.45=6.66666666667

Answer Link

Otras preguntas

Simplify: ∛24x^2y^3z
A ____________ _______________ allows you to determine the expected percents of different genotypes in the offspring of two parents with known genotypes
List three advantages and three disadvantages of dams
Which choice describes a question that could be answered by moving the decimal point 3 places to the right? A. multiplying 41.05 by 103 B. multiplying 41.05 b
Select the statements that describe aspects of resources. The availability of resources influences where people live. Renewable resources have little value for
Which has the greatest value
Who was usually responsible for making sure field work was completed by enslaved workers on plantations
Find the surface area of the prism (I'll post a pic)
5g of margarine contains 3.6 of fat. How many grams of fat are there in74g margarine? plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz answer it correct
What are some successes and failures of president Obama? What are some things that he did that aren't really justified as a fail or success? Please give sources