jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

consequences of plagiarism
upper respiratory infection
definition of imperialism
Open account credit is characterized by __________. no credit limit a monthly credit statement annual billing minimum balance requirements
what does exploitation mean
a bullet of mass m is fired into a block of mass m that is at rest. the block, with the bullet embedded, slides distance d across a horizontal surface. the coef
drag each phrase to the appropriate bin depending on whether it describes the synthesis of the leading strand, the synthesis of the lagging strand, or the synth
Find the following when a = -1, b = 2, c = -1/4 (4b - 3)/(2a) -1
rational numbers examples
how many grams in an ounce