invictus3k invictus3k
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

If 0.4 cups of sugar costs $7.36 how much does 0.1 cup of sugar cost

Respuesta :

knightlyssaj knightlyssaj
  • 02-04-2020

Answer:

$1.84

Step-by-step explanation:

You take $7.36 and divide it by four.

Answer Link

Otras preguntas

Which instrument(s) are often added to tracks to provide an additional "punch" to the music?
Which of the following correctly describes the general trend in hominid evolution? A. larger body size, broad forehead, smaller brains B. increase in brain cap
What is an undifferentiated cell whose “job” within the organism is yet to be determined
BEST ANSWER GET BRAINLIEST Jose deposits $1500 of his tax refund into an account that earns simple annual interest. How much interest will his account earn afte
A teacher plans to buy 5 pencils for each student in her class. Pencils come in packages of 18 and cost $1.99 per package. What is the cost per pencil?
At a certain depth, the spaces in soil and rock are completely filled with water. what is this called?
The taj mahal demonstrates the influence of persian architecture mostly by means of
4. An essay about the differences between tomatoes and corn contains in its body the main ideas listed below. How are these ideas arranged? I. Part of the pla
The variables within the class all are related to help describe the object. a. True b. False
How did the courtiers entertain themselves at the special Jour D’appartement