ebonyediva
ebonyediva ebonyediva
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $ 2 to rent a video for 1 day Each extra day costs $ 1 more . Nan rents a video for 4 days . How much will it cost?​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-04-2020
$5. $2 for the first day. $3 for the other 3 days
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-04-2020

Answer:

14$

2+3+4+5=14

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following expressions could you use to estimate 47% of 89? I SERIOUSLY NEED HELP WITH THIS ONE. · 90 0.5 · 90 0.47 · 89
How do the symptoms of depression compare to those of attempted suicide?
a heart beat takes 0.8 second ,how many seconds is this writtin as a fraction
Which words in the sentence are direct objects? Choose all answers that are correct. We took the first exit and then the back road. a. road b. took c. back d
how do you say "potato" in french
if Robert buys a candy bar for 78 cents, how much change does he get back from a one-dollar bill?*
If it is 2:00 pm in Havana, Illinois, what time is it in Los, Angeles, California??
what number is halfway between 100,000and 200,000
which digits can replace the _ to make a true statement?
The dominant political system in the Middle Ages was known as