cristinadiki07
cristinadiki07 cristinadiki07
  • 01-05-2020
  • Arts
contestada

What equiment do you need to use when doing tie dye and what ?pleas help​

Respuesta :

maddieban1040
maddieban1040 maddieban1040
  • 01-05-2020

Answer:

You need gloves, Tarp,

plastic sheeting or garbage bags.

Soapy water.

Paper towels.

Cotton t-shirts.

One bucket for every color.

Soda ash

Squirt bottle

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which is the same as dividing 35 by 6
How did african americans react to the prospect of freedom even before the civil war ended?
In a certain grocery store, strawberries cost $5.28 per pound ( 5.28 dollars/lb ). what is the cost per ounce?
Please Help!! I don't understand how to do it. Please show your work, Thank you. Evaluate the logarithm. [tex] log_{6} \frac{1}{36} [/tex]
By the end of the 1950s, most American families had a computer and a television. T or F
HHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Q and R are not mutually exclusive events. If P(Q)=5/8 and P(R)=1/8 and P(Q and R)=1/32,Find P(q or R)
The graph shows the height h, in feet, of s football at time t, in seconds, from the moment it was kicked at ground level. Estimate the average rate of change i
let x stand for the number of bananas in one bag. write an equation to find x. 7 bananas in total 3 bags and one banana. bananas in each bag14 bananas in total
when heated an iron bar expands by 0.2 %.if the increase in length 1 cm, what is the original length of the bar?