vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

Please help! (Number 11)
You wouldn't want to swim in the amazon when these fish are around
Would someone help me
A pair of genes is inherited together 97 percent of the time. This means that the two genes _______________________. are three map units apart cross over
What are some of the physical characteristics of the southern grasslands region?
Jake is graphing data about the elevation at different points along a hiking trail and the outside temperature at those points. Which type of correlation would
In which region of the New World did the Catholics of England and Ireland settle?
In a candy mix there are 4 green bars for every 3 red bars how many red bars are ther if there are 200 green bars
Influenza and the common cold are infections of the _____. respiratory system digestive system endocrine system reproductive system
A lunar eclipse occurs when Earth casts a shadow on the moon. True False