brownmicaley
brownmicaley brownmicaley
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

if I paid 38 dollars for 2800 apples how much would one cost me​

Respuesta :

ella8325 ella8325
  • 01-06-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-06-2020

Answer:

$73.68

Step-by-step explanation:

2800 divide by 38 equals 73.68

Answer Link

Otras preguntas

What is the best way to dress for an outdoor trip in cold weather answers?
ram wants to work to preserve marine habitats. Which field of study would be most useful to him A) Meteorology B)Zoology C)Oceanography D)Botany
Name the painting above and its artist. What type of perspective was created by the artist in this painting? Determine the vanishing point(s) and the elements i
what caused earth to partially melt when being formed
a material has a density of 8.9 g/cm3 you have six cubic centimeters of the substance what is the materials mass in grams
Which of the following were advanced by trade in the second millennium? Select all that apply. civilizations cultural exchanges mercantilism women's roles lang
What kind of change does shot peening cause in a sheet of metal?
Earth on turtle's back what can you infer about the iroquois view of opposing forces in the world
y=300-5x in standard form
When a student adds benedict’s solution to a clear solution, the solution turns orange. the student can conclude that the solution has a high concentration of w