uz3qr3yr2r uz3qr3yr2r
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $204.00 to buy beef to make 180 burgers. What will the cost be to make 80 burgers?

Respuesta :

coolmanthegreat03
coolmanthegreat03 coolmanthegreat03
  • 01-09-2020

Answer:

It would cost $90.66

Step-by-step explanation:

because 180 dived by 204 equals 1.13 then times that by 80 and there's your answer

Answer Link

Otras preguntas

When was the us construction written
two consecutive negative integers have a product of 30. what are the integers?
I need to write a Write a 4–5 paragraph compare and contrast essay that addresses how Anne Frank matures over the course of writing her diary. It's also a compa
If ​f(x)=x^2- 4 and ​g(x)=x^2 plus 2 x​, ​(c)​ (f-​g)(-1/3) ​= ? (Simplify your​ answer.)
Simplify −5x^4(−3x^2+4x−2)
The mean average cost of standard room per night at a hostel is ?20.60. Therefore, how much does a standard room cost per night at Night-Time Rest Days?
La capital de PerĂş es __. Chan Chan Lima Arequipa Trujillo 2. __ es la moneda nacional de PerĂş. El quetzal El dĂłlar El peso peruano El nuevo sol 3. Las llama
Help please PLEASE HELP BDBDJDJDJDJDJDHBFHCHFHHHHG
Julie multiplies 6.27 by 7 and claims the product is 438.9 .Explain without multiplying how you know juliesanswer is not correct.Find the correct answer
Wavelength,Frequency,and energy are related.What happens to a wave as it’s wavelength gets shorter?