gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

5(x-y)-5(y+x) pls help with this
Help me please solve for x
If there are 512 relation from a set A = [1,2,3] to a set B, then find number of elements in B ​
which proportion could be used to express 18/20 as a percent
Select the correct answer. The motto "trust thyself" is based on which transcendentalist belief? A. One can ultimately rely on oneself to know what is right. B.
How has the United States acted to address water pollution?
5. Judy isn't sure whether a credit card using the average daily balance method, a credit card using the previous balance method, or a credit card using the adj
a friend tell you that he/she has been receiving anonymous bullying messages online. you suspect that certain people are guilty .would you encourage them to rep
When pendulum move upward…… energy change into ……… energy​
Factor 24s + 8t. Write your answer as a product with a whole number greater than 1. answer = 8(3s + t)