madse0835
madse0835 madse0835
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Brianna bought 134 pounds of cheese that cost $3.00 per pound. What is the total cost of the cheese?

Respuesta :

EmotionlessCapricorn
EmotionlessCapricorn EmotionlessCapricorn
  • 02-10-2020

Answer:

402.00$

Step-by-step explanation:

Just multiply the amount by the cost?

Answer Link
Arkayn24 Arkayn24
  • 02-10-2020

Answer:

$402

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Walking and running both have low impact on joints. a. True b. False
Which of the following would you click to access Help and Support? A. Start B. Accessories C. Control Panel D. Computer
What idea about government did the Founding Fathers include in the Preamble to the Constitution? A. Popular sovereignty B. Checks and balances C. Individual l
Which of the following is NOT a country of northern Europe? A. Norway B. United Kingdom C. Sweden D. Spain
While an important source of freshwater, groundwater is not as widely used as rivers and springs. a. True b. False
Describe three ways in which science benefits society.
Membership in the House of Representative is determined by a. number of states. b. 7. c. population. d. each president.
Increased interest in cultural diversity can be attributed to all of the following except __________. a. personal travel b. advances in communication c. natu
Most land mammals have the ability to rest one hemisphere of their brains at a time. a. True b. False
Thermal expansion or thermal contraction would be most noticeable in which of the following? A. Hot car seat B. Concrete in a sidewalk C. Air inside a balloon D