willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 27+ )
Otras preguntas
3. Close reading: What does Cotton say that God will do for the foreign people when they arrive in the new land? Puritans
What is the perimeter of the polygon
When designing a user interface, you can choose between the _______ or ______ layout Group of answer choices
what is the difference between a square root and dividing by 2?
At noon, the temperature in Ebonsville, Texas was 29℉. By midnight, the temperature had fallen to −10℉. What was the change in temperature over the 12-hour peri
What is the average of 1.99 2.99 3.99 3.89
1. A signal source has an open-circuit voltage of 1V, and a short-circuit current of10mA. What is the source resistance
The following data points represent the volume of gas in each race car driver's tank (in liters). Sort the data from least to greatest. Find the interquartile r
what proves that thomas jefferson wrote the declaration of independence
Evaluate f(4) =6(4)+5 X=4 Need answers ASAP