smoressss
smoressss smoressss
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Tyler paid $16 for 4 raffle tickets. How many tickets is that per dollar
PLS HELP IM BAD in math

Respuesta :

tbrebre007 tbrebre007
  • 03-11-2020

Answer:

16÷4=4  So Tyler bought 4 tickets

Step-by-step explanation:

Answer Link
cyynthia cyynthia
  • 03-11-2020
$16 divided by 4 equals 4
1 raffle ticket cost $4
Answer Link

Otras preguntas

In the example above, the increase in demand led to an increase in __________. A. price B. production cost C. quality D. cost efficiency Please select the best
Is urbanization in this region linked to an overall increase, decrease, or no change in vegetation land cover?
Identify ALL of the functions of proteins. Structure and is found in tendons, bones, and ligaments. Communication and works as chemical messengers such as hormo
please help asap!! :)
please help. The graph of y = f(x) is shown below. What are all of the real solutions of f(x) = 0?
1 point Which of the following is NOT a factor that impacts the campaign that is out of the candidates' control? *1 Voter preference 2 Issues that voters care a
How do Douglass’s reasons for fighting back change during the battle?
can anyone help me? I’m stuck
Use the prompt: When I woke up, the first thing I noticed was that I wasn't in my house. Write a 6-8 sentence story using either the words in List 1 or List 2.
How can you practice compassion this week? How can you practice self-care this week?