jalayaballard jalayaballard
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Sameen bought 2 pounds of carrots for $6.60. At that rate, how much would 1 pound of carrots cost?

Respuesta :

dylansully04 dylansully04
  • 03-11-2020

Answer:

$3.30

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

can anyone help me please
Use the strategy diamond tool to summarize splash corporations strategy .
The imagery in this excerpt most reflects
Question 14 (1 point) Saved Is the following a fixed or a variable expense? Grocery Question 14 options: A) Fixed Expense B) Variable Expense
Factor completely: 3a^3b^2c+9ab^2c^3 PLEASE HELP NEED ASAPPPPP (and please show work if you can)
Help, please!!! In Exercises 9 and 10, determine whether the domain is discrete or continuous. Explain.
if R is the midpoint of PS with PR = 7x + 23 and RS= 13x-19 then find PS
View the grading rubric as you complete your work. This is your guide to a super submission. Choose one body paragraph from your informational article to revise
Keyosha was looking at a map of her school the scale showed that 1 inch equals 40 feet if the distance between her classroom and the cafeteria measures 17inches
I need help with these problems please and thank you