srvkywysf6 srvkywysf6
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Teresa went to a bakery to buy bagels. Each bagel at the bakery was the same price. Teresa paid $5.00 for 4 bagels.

Respuesta :

Lucccyyyy
Lucccyyyy Lucccyyyy
  • 01-12-2020

Answer:$1.25 per bagel

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

Leon is helping his baby sister Daphne eat her dinner. There are 121212 peas left in Daphne's bowl and 777 peas squished in her hair. What is the ratio of peas
If one bullet is dropped from a certain height and another is fired from a gun horizontally from the same height which one will hit the ground first or will the
Where was the battle of Long Island fought
Can someone please re-write this sentence in proper Spanish punctuation please don’t guess I really need to get this right Me puede dar dos tacos con cilantro
Which expression is equal to 3x?
Anabolic steroids are which of the following ? A. Synthetic forms of testosterone B. A healthy way to build muscles C. A type of protein D. Legal Drugs
what does 6(x-2) equal to​
What was a result of John Brown’s raid on Harpers Ferry?
What did then schlieffen plan focus first on​
It took the high school hockey team 5h to travel to a tournament in Thunder Bay. They travelled by bus and plane a total distance of 1320km. If the bus averaged