kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

Mr.Portillo says that he can solve 32 divided by 8 by thinking about 8 x ? =32. Why is this true?
How can i do well in my exams? i just need some tips! thanks :D
TIME SENSITIVE I REALLY NEED HELP Which function is continuous at x = 18?
the mass of an object is 90 kg calculate weight of the same object on the surface of the moon.(acceleration due to gravity on the Moon surface is 1/6 of the val
Test the claim that LeBron James and Steph Curry average the same amount of points per game, on average. Be sure to include the claim, critical values, test sta
What is the pH of a solution with a pOH=6.31?
Which organism is responsible for cervical cancer? Marta is infected with a s8xually transmitted disease. Diagnosis reveals that she is infected with the -----
What is true about MOST Holocaust survivors? a. Most were unable to lead normal lives, ending up confined to psych wards. b. Most immersed themselves in work, f
Assume the radius of a circle is unit What is the area of the circle? What is the circumference? How many radii are needed to wrap completely around the circl
100 points + brainiest A pharmacist mixed 10 grams of a 15% medicine solution with 25 grams of a 10% medicine solution. How many grams is the mixture that the