Sprinklespuffle Sprinklespuffle
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Yadira paid $84.28 for 4 DVDs. All 4 DVDs were the same price. How much is the cost of 1 DVD?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

$21.07 is the answer

Divide $84.28 by 4, you will get 21.07 which will be the answer....I hope this helped you

Answer Link

Otras preguntas

Two students standing apart in a classroom have a gravitational force of attraction between them of 3.20 x 10-8 N. If one student has a mass of 50.0 kg and the
You run 4 3/4 miles through a park each day. If you ran that distance 5 times last week, how many miles did you run?
what could you do to change the volume of a gas
Which is true of point K at (0, –5)? A. Point K is to the left of the y-axis. B. Point K is on the x-axis. C. Point K is on the y-axis. D. Point K i
Which of the following sentences requires a colon to be correct? A. The new dessert recipe called for equal parts of sugar, cream, peanut butter, and crushed pe
what multiplies to 6 and adds to 13
Which sentences in this excerpt from F. Scott Fitzgerald's "Winter Dreams" reflect Dexter’s heartlessness?
the presidential election of 1973 resulted in a landslide victory for
How is the cell structure related to its function in your body
Read this paragraph: After John woke up early this morning, he dressed for school. Also, he ate a good breakfast with his two sisters. In addition, he had enou