Denisesanchezb Denisesanchezb
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Kyle bought four boxes of cereal for $8.60. How much would 10 boxes of cereal cost

Respuesta :

kids5919
kids5919 kids5919
  • 02-12-2020

Answer:

$20.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
AlexPeachey
AlexPeachey AlexPeachey
  • 02-12-2020

The answer is $21.50

Explain:

$8.60 / 4 = $2.15

$2.15 x 10 = $21.50

Could I have brainliest?

Answer Link

Otras preguntas

Which statements are true based on the given diagram? Select all that apply. <1 is a remote interior angle to exterior <5. <2 is a remote interior angl
Line b passes through points (5, 5) and (10, 8). Line c passes through points (4, 8) and (1, 13). Are line b and line c parallel or perpendicular?
What should my BMI be? (Please don't look this up or only do it for the points only answer if you know.)
Write code to add two numbers, 5 and 7. Then display the sum on the serial monitor.
(x + 3)2 + (y – 5)2 = 1 What would be the center of this?
Find the value of tan (θ) for an angle θ in standard position with the term array that passes through the point (5, 9).​
The sum of seven and the quotient of a number xxx and eight.
The area of the following composite figure is 74 square inches. What is the area of the larger rectangular part? 60 in.2 35 in.2 45 in.2 55 in.2
What is the measure of XYZ? A. 186 B. 96 c. 93 D. 174
Read the excerpt from "The North American Indian Apache Mythology-Creation Myth." What does this excerpt show about the culture of the Apaches? Check all that a