ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

Is history always written by the victors?
A student constructed a series circuit consisting of a 12.0-volt battery, a 10.0-ohm lamp, and a resistor. The circuit does not contain a voltmeter or an ammete
what's the least common multiple of 4,10 and 12
find the GCF of the numbers by listing the factors 36,42 a.2 b.84 c.252 d.6
What is the total number of valence electrons in an atom of sulfur in the ground state? A. 6 B. 8 C. 3 D. 4
What is the total number of valence electrons in an atom of sulfur in the ground state? A. 6 B. 8 C. 3 D. 4
Which of the following actions could be taken as a part of economic imperialism? A. A country provides financial support to its poorer neighbors. B. A country t
Hydrocarbons are compounds that contain (1) carbon, only (2) carbon and hydrogen, only (3) carbon, hydrogen, and oxygen, only (4) carbon, hydrogen, oxygen, and
What is the role of nucleotides in DNA structure?
Calculate the resistance of a 900.-watt toaster operating at 120 volts. [Show all work, including the equation and substitution with units.]