gabhgaby gabhgaby
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Help?????????????????????

Help class=

Respuesta :

PineappleCassie16 PineappleCassie16
  • 02-12-2020

Answer:

2.25 cents for the cost of each animal on Monday, and 2.31 cents for the cost of each animal for Tuesday.

Step-by-step explanation:

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Movie $5.50 Soda $1.75 Popcorn $2.25 Candy Bar $1.10 Jeffrey left home with $20 in his wallet. He had a quick lunch that cost $8.47 and went to the movie t
A study was performed on 20 trees to test the effectiveness of a new fertilizer. The results of this specific study is brought into question. What would possibl
A different website gives the cost for the first train as £56.88 and the second train as £20.11 with a £9.50 charge for cycle storage for the whole trip. How m
what is the difference between a government and a state
Which organization provides to get information about helping to protect women from human trafficking the best NGO to contact would be
What prediction did Douglass’ owner master make about what would happen if he learned to read? Did it come true? Why or why not?
Which multiplicative property is being illustrated below? (Type commutative, associative, or identity) 5 × 2 × 4 = 2 × 5 × 4
prime factor of 24 tree
Please answer this question only if you know the answer!! 30 points and brainliest!!
What role does culture play in kino’s life?