guapooo61 guapooo61
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

2. Phan went grocery shopping and purchased 8 loaves of bread that cost $1.48 each, 4 bags of milk that
cost $4.33 each, and 2 boxes of cereal that cost $5.25 each.

Respuesta :

harrellkatie46
harrellkatie46 harrellkatie46
  • 03-12-2020

Answer:

39.66

Step-by-step explanation:

i think your asking how much his total is going to be you didnt put the whole question so I really dont know

Answer Link

Otras preguntas

The success of the Plymouth and Massachusetts Bay colonies inspired the Great __________ during which 20,000 English people crossed the Atlantic to settle in Ne
what is three fiths of 45
The Three-Fifths Compromise had to do with: A. Balancing big and small states' power. B. Counting the enslaved population. C. Electing the president. D. Ending
what is the distance around a geometric figue called
What is the ratio of x to y? 2 x ---- = -------- 3 3x+y
Round to the nearest cent
What is the main difference between a cell nucleus and a nucleoid? A. size of the organelle B. arrangement of the cytoskeleton C. movement of the flagella
Solve each system of inequalities by graphing. x-2y<3 2x+y>8
Simplify n+n+n+n ?????
is energy released or absorbed during the formation of a solution?