rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

how many pairs of whole numbers that have a sum of 12
Suppose we have a video camera that produces video data at the rate of 2 GB per hour. Recording for 15 minutes creates about how many MB of data? (Note that the
Who was Prince Estabrook and what was his contribution to American history?
true or false? If you divide the mass of a substance by its volume, you can find its density.
What is 0.5 in fraction?
is the relationship between the 7s in 7,742 and the 7s in 7,785 different in any way? why n why not
Which ordered pair is a solution to the equation 2x - 4y = 18? (-1, 4) (0, 4) (9, 2) (11, 1)
Why we're newspapers careful not to offend royal officials
Round to the nearest whole number. 24.867 239.901 19.98 3.392
21,326,438.86 expandedform