JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

which quadrant contains the vertex of the following: f(x) =–2x² –8x+11
PLS HELP #25 it is super hard
If the price of an item b (which is a substitute for item a increases, then people will buy ________ of a.
What is the average rate of change of f on the interval [-5,1]
What does the color of Max's urine tell Tracey about how concentrated or dilute it is? How does Max's urine color/concentration compare to the urine specific gr
Read the sentence. One-third of the temple complex (is covered, are covered) by sand, and forty meters (is, are) too deep to dig safely. Which verbs correctly
The writer who introduced the sea, the forest, and American history into the American novel was .
2r+12=10r-20 what is r?
Identify the causes and effects of the Great Depression
How does water leave and return to the ocean