nickishark nickishark
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Kelly paid $14.30 for 3.25 pounds of chicken what the price per chcken

Respuesta :

ngoa1575 ngoa1575
  • 02-02-2021

Answer:

the price per pound : 14.3/3.25 =$4.4/ pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Real world Examples of inertia
9x-6=8 ??¿????c?????????????????????????????????????????
59, 51, 55, 46, 50, 40, 44, ____, ____
Harry needs £400 to buy a new computer. He has saved £160 so far. What percentage has Harry saved
The carbon footprint of an activity is used to assess environmental pollution. What does it measure?
Which one of the following molecules is a by-product of cellular respiration? A. Glucose B. Water* C. Oxygen D. Pyruvate
How did most africans become slaves?
The highest tier in cell hierarchy is _____.
The remainder when x^3 - 11x + 10 is divided by (x+3) is A 52 B 16 C 4 D -24 I was doing a past paper and came across this,I know one (long) way of
Which of the following structures forms a protective layer between the environment and the inside of a body? a.blood vessel b.muscle c.skin d.bone