aubreystechschu5946 aubreystechschu5946
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Karen purchased fabric for a project she is working on. She bought 3 yards of fabric. Each yard cost $6.68. How much money did Karen spend on fabric?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-02-2021

Answer:

$20.04

Step-by-step explanation:

$6.68 x 3 = $20.04

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-02-2021

Answer:

un-realistic

Step-by-step explanation:

didnt hear a single "can I speak with your manager?"

Answer Link

Otras preguntas

Ann started reading at 4:00 p.m and finished At 4:20 p.m
square root of x to the 6th power over y to the 4th power
Jackson weighed 6 pounds 3 ounces when he was born. When he was 4 weeks old, he weighed 128 ounces. How much weight did jacskon gain in those 4 weeks?
The lengths of the sides of a triangle are 3, 4, 5. Can the triangle be a right triangle?
what battle plan dose Cassius propose
Two charged objects have a repulsive force of 1 N. If the charge of one of the objects is doubled then what is the new force
Plants with an internal tubal system that transports water and nutrients to different plant parts are _____. vascular nonvascular
A beach has to enclose a rectangular area, because some endangered species are nesting there. They have 200 feet of rope to rope off the area with. What is the
Convert 43/8 to a mixed number
What two factors are more important to grasslands? a. photosynthesis and the water cycle b. a good root system and the water cycle c. photosynthesis and a go