quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 11+ )
Otras preguntas
21/24÷7/8 show work please
I am a number that is four times the product of 2 and 3. One of my factors is 4. What is my other factor?
A recipe that makes 6 servings calls for 1/2 cup of butter. Nancy modifies the recipe so that it can serve 8 How many cups of butter does Nancy need?
The Nubians settled in present day what
What is the sl unit for length
In a parallel circuit, the voltage is _______ across all branches
What are the major tissues of the gallbladder?
whats 3.25 repeating as a fraction
What is the value of the ratio for one third of 900
a club had some money to purchase new chairs after buying 355chairs at 199$ there was 1068$ remaining how much money did the club had first