michmarin michmarin
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

help help help help
help:(

help help help help help class=

Respuesta :

grimreaper4
grimreaper4 grimreaper4
  • 04-02-2021

Answer:

The first one has the lowest cost per mL

Step-by-step explanation:

Devide each price by the mL to get the cost for 1 mL and then compare the results.

Answer Link

Otras preguntas

When is lactic acid produced
The total factory overhead for Big Light Company is budgeted for the year at $807,500. Big Light manufactures two different products - night lights and desk lam
Question 4 (3 points)In the coordinate plane, what is the length of the line segment that connects pointsat (0,-1) and (-7, -2)?Enter your answer to the nearest
Ivan bought a box of macadamia nuts to bring home from his trip. 10 in. 3.5 in. 4 in. HELP ME AM DESPERATE
What is the rhyme scheme of the second stanza of Robert Frost's poem?
Use the distributive property to write a new expression that is equivalent to this expression. 8 (-x -(1/2)
please help me and i’ll give you brainliest if correct :)
Which equation represents the line that passes through the points (1,10) and (16,1)?
What is the meaning of council
What is El Niño? Identify at least two ways in which El Niño changes the weather of a region