409781 409781
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mrs. Johnson went to H-E-B. She bought a ham, 3 pounds of cheese and an 8-pack of tissues for $17.44. What was the unit price for the tissues?

Answer: Unit price = $

Respuesta :

hotfriesaregood1324 hotfriesaregood1324
  • 05-02-2021

Answer:

2.18

Step-by-step explanation: 17.44 divided by 8 = 2.18

Answer Link

Otras preguntas

What was the financial turning point of the American Civil War
All things being equal, which will move more easily; a newly polished car or a car that has never been polished
I need the answers to these please helppppp! The flow of electricity is an ______.
What was president Richard Nixon’s plan for Vietnamization of war?
Which of the following topics would be best suited for a personal essay?
Select the word or phrase that best completes each sentence. 1. The March on Washington promoted civil rights because it was .
How did the Treaty of Paris (1763) affect Florida? Check all that apply. A Florida was split into West Florida and East Florida. B The capital of East Florida w
which determines carrying capacity?
If the consumer Price Index for 1989 was 124.0 and the CPI for 1988 was 122.4 What was a rate of inflation? A 1.6 percent B 13 percent C 1.3 percent D 16 pe
help me with this graphing thing​