lexicamille
lexicamille lexicamille
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

JUST 1 PLEASEEEEEEEEEE AND HOW DO YOU KNOW!!!!! PLEASEEEEEEEEEEEEE HELLLPPPPPPPPPPPP MEEEEEEEEEEEEEE

JUST 1 PLEASEEEEEEEEEE AND HOW DO YOU KNOW PLEASEEEEEEEEEEEEE HELLLPPPPPPPPPPPP MEEEEEEEEEEEEEE class=

Respuesta :

nicolecohen415 nicolecohen415
  • 02-03-2021

Answer:

I can't see three but I'll answer the first two.

Step-by-step explanation:

Number one: The first, third, and fifth options are correct,

Number two: A is correct because if you divide 3/4 you get 0.75. Check by multiplying 0.75 for one by 4 and you get three dollars.

So for three, one pound of pears costs two dollars. That is consistent with the graphs. Pick the answer that states that the best.

Answer Link

Otras preguntas

If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
which city was located nearest the nile river delta
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
which city was located nearest the nile river delta
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?