doinkoinkchoink doinkoinkchoink
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

The store sells a 9 ounce jar of mustard for $1.53 and a 15 ounce for $2.55 explain whether the cost of the mustards have the same unit rate per ounce

Respuesta :

HaleyRae666
HaleyRae666 HaleyRae666
  • 02-03-2021

Answer:

same amount of money

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The symbol that represents principal square root is called the what
In which part of the body would you find striated muscle tissue with relatively small cells that have one or two nuclei?
Two similar triangles are shown.Triangle XYZ was dilated, then translatedreflecteddilatedrotated, to create triangle QAG.Translated Reflected DilatedRotated HEL
The two triangles are similar. What is the value of x?
e average distance between Jupiter and the sun is 7.8 × 108 kilometers, and the average distance between the sun and Neptune is 4.51 × 109 kilometers. What is
Cylinder A has a volume of 360 cm3. Cylinder B has a base and height identical to that of cylinder B, but leans to the right in such a way that its slant length
What do most of us rely on "external brains" for these days?
Find the surface area of the regular pyramid shown to the nearest whole number. The figure is not drawn to scale.
What is the prime factorization of 162?
What is the value of X? Enter your answer as a decimal in the box. Round only your final answer to the nearest 10th.