nicolas092006 nicolas092006
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 5 cans of soup cost $4.49, what apuro be the cost for 20 more?

Respuesta :

unicornwolf59
unicornwolf59 unicornwolf59
  • 03-03-2021

Answer:

$17.96

Step-by-step explanation:

4.49 for 5

5 times 4 = 20

4.49 times 4 = 17.96

Answer Link

Otras preguntas

which process is most responsible for the increase in early earth's atmospheric oxygen levels
What is a quatrain? A pair of consecutive rhyming lines A point where a row of poetry ends A repetition of sounds in neighboring words A stanza made up of f
Kenapa kita harus melestarikan gotong royong?
a red flower and a white flower produce a pink offspring. what condition explains this phenomenon?
Is the underlined verb in the sentence a regular verb or an irregular verb? Robert Frost wrote a poem titled "The Road Not Taken." A. irregular verb B. re
A carpet salesman is measuring the dimensions of the floors of a business complex to estimate how much carpet is needed. What would be the most appropriate uni
A pair of pants costs $45 and they are now on sale at 20% off. What is the discounted price of the pants?
What is the most significant difference between Oliver Cromwell and the monarchs who preceded him
What would 20 percent of the population report as a barrier for working out? inability to devote thirty minutes a day to working out lack of interest with creat
Lea buys 2 shirts for $12.50 each.She buys a purse for 50$. There is a 7% sales tax rate.How much did lea spend total??Rounded to nearest hundreth place