addie0208
addie0208 addie0208
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

Mariah paid $5.00 for a dozen bagels. About how much
does one
bagel cost?

What equation would you use to find the solution?

Respuesta :

tiffanytiffany301
tiffanytiffany301 tiffanytiffany301
  • 04-05-2021

Answer:

$2.40 a peice for one bagel

Answer Link

Otras preguntas

WILL GIVE BRAINLIEST IF ANSWERED FAST!!!
The sum of first 6 terms of an ap is 42. the ratio of its 11th term to its 33th term is 1: 3. calculate the first term of an ap. 9=2
WILL GIVE BRAINLIEST IF FAST!! GIVE GOOD REVIEWS FOR CORRECT ANSWERS!
What are the values of c and f?
A firm has net income of $51,400, depreciation of $32,000 and taxes of $23,000. What is the firm's operating cash flow?
Being an entrepreneur comes with vario the personal benefits of entrepreneurship derstanding the ​
Differenciate between chemical and structural formulae
Add the additive inverse of 5 to the product of -1 and -4 show all​
definition of populism​
A Narrative essay on I wish I had listened to my mother ​