24kvilledareyes 24kvilledareyes
  • 05-05-2021
  • Mathematics
contestada

Which costs the most: 12 cat toys, 4 bags of cat food, or 3 litter boxes? Explain.

Respuesta :

lilsanta92
lilsanta92 lilsanta92
  • 05-05-2021

Answer:

4 bags of cat food because food for pets are expensive

Answer Link

Otras preguntas

The Crusades were a series of religious wars fought between the Christians and the .
Sediments are deposited in an alluvial fan because __________________________________________
When did homosexuality become unacceptable in Europe?
By the end of the civil war a. many confederate leaders had been tried for treason b. African americans had gained full citizenship c. the south's economy ha
The head of the state executive branch is the a. governor. c. lieutenant governor. b. secretary of state. d. attorney general.
What was the Atlantic Charter? A. an agreement made at the Yalta Conference between Roosevelt, Churchill and Stalin to divide up Germany after the war B. an ag
Jenna bought 5 pounds of apples for $6.85. What is the unit price per pound of apples?
How many total moles of KNO3 must be dissolved in water to make 1.5 liters of a 2.0 M solution? (1) 0.50 mol (3) 3.0 mol (2) 2.0 mol (4) 1.3 mol
When historians collect, classify, analyze, interpret, synthesize, and report data, they are using the _____. Scientific Method Chronological Method Research Me
How do you differentiate soft and hard water?