rodriicindii
rodriicindii rodriicindii
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

bulk pinto beans cost 5$ per 4 pounds how much do the beans cost per pound?

bulk pinto beans cost 5 per 4 pounds how much do the beans cost per pound class=

Respuesta :

elliejmbrooks2008 elliejmbrooks2008
  • 01-06-2021

Answer:

1.25 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

present simpler or present continuous ​
Gareth selected a tile randomly from the set shown below. What is the probability that he selected a yellow tile or a tile with an odd number? Red tiles: 1, 2,
Product J19 is produced for $11 per gallon. Product J19 can be sold without additional processing for $18 per gallon, or processed further into Product R33 at a
In which sentence is the word with a suffix spelled correctly?Cars are much more reliable than they used to beMosquitoes can be a real annoyence when campingThe
Edmond's diet consists mostly of hamburgers, french fries, and other fast food items. He does not exercise often and lives a sedentary life. Edmond's family ha
When electrons leave an atom, the atom becomes? a positively charged b negatively charged c neutral
Who was President Diem? Why did he back out of the elections?
Which of the following best describes the state of the US economy in 1939?
A person is selected at random. What is the probability that the person was NOT born in April (use 365 days in a year,30 days in April.) ? ***Express your ans
Complete the table for the given rule y=6x-4