cajboywonder cajboywonder
  • 04-06-2021
  • Mathematics
contestada

Ruby is making decorative pillows for her living room. She bought 3 1/2
yards of fabric. If her total cost was $15.75, what was the cost per yard?

Respuesta :

xzayvionward123
xzayvionward123 xzayvionward123
  • 08-06-2021

Answer:

$20 (might be wrong)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Solve for x: x/5 = 75
do you think your observation and calculations in steps 7-9 are representative of the cell division taking place in the entire root?
PLS HELP A cylinder is made up of two circular bases and a curved (lateral) surface in between. Develop a formula for finding the surface area of the outside o
Slope m = 2 y-intercept b = ? = Equation ?
why did white americans resent native americans?
What is greater 7 3/4 or 7 1/2
1 oración con redactar​
Lenni has a rectangular garden with a length of 5x-7 and a width of x-2. Write an expression for the total perimeter in terms of x. ____________ Lenni measured
Solve: x + 6 = -11 May I please have help with this?!
Describe lava flow features such as pressure ridges and squeeze-ups