frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 87+ )
Otras preguntas
a machine made 2 2/6 pencils in 3 3/4 minutes. how many pencils would the machine have made after/minute
what is the value of X?
What aspect of Greek life does the excerpt show?
please someone help me with this question Twin heritage (responsibility/privilege to free speech
What are the most significant achievements of early Islamic Civilizations?
will someone help me on this por favor
дори саYou have been assigned to care for Jim. He is 29has been prescribed chlorpromazine [Thorazinegned to care for Jim. He is 29 years old and has been diagno
Solve the following system by substitution and determine if the system has one, infinitelymany, or no solution. Then determine if the system is consistent indep
Alkalis have a pH above 7.0 and turn litmus paper from red to blue. They feel slippery and soapy on the skin. True or false?
the yearbook club had a meeting the club has 12 people and three fourths of the club showed up for the meeting how many people went to the meeting