amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

How does the things they carried show psychological changes?
square root 2x+1 +3=0 is x=4 Do you agree? Explain why or why not
Which box plot represents the data? 30, 35, 25, 5, 5, 25, 40, 45, 50, 10, 15, 40
Why did the Ku Klux Klan target scalawags with violence? A. Scalawags were Northerners who came to the South. B. Scalawags were wealthy, former plantation owner
Yoooooooooooooooooooooooooo help
What is a half circle that extends from the north pole to the south pole?
robert brought a used car for $15,00.00 if the sales tax is 5% what will be the total that robert had to pay for the car
identify the parts of the energy diagram
What volume will 50.2 grams of co2 (g) occupy at stp?
Waste is transported from the kidneys in the form of urine. please select the best answer from the choices provided.