jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

Select the three statements were true of the Battle of Yorktown. 1) The British commander at Yorktown was General Clinton. 2) The Spanish navy blockaded the Bri
Landen spent LL hours at the beach last weekend. Matéo spent 15\%15% fewer hours at the beach than Landen did. Which of the following expressions could represen
An apple drops from a tree and hits the ground in 1.4s how far does it fall?
For question 4 the last option is “shield laws”
What year did the Mexican lose control of the Louisiana purchase
ich expressions are equivalent? Select Equivalent or Not equivalent for each pair of expressions. Equivalent Not equivalent 3(a+b) and 3a+b 4(x+2y) and 8y+4
Help please!!!!!!!!!!!
What are the first 4 terms of the arithmetic sequence in the graph? Enter your answers in the boxes. ___ , ___, ___, and ___
Can someone help me please
If a car is depreciated in four years, what's the rate of depreciation using twice the straight-line rate?