Siripulakandam Siripulakandam
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Melissa can buy an 8 pound bag of dog food for $7.20. Which bag has an equivalent cost?

Respuesta :

chrisapplestudent chrisapplestudent
  • 01-12-2021
why is melissa buying 8 pounds worth of dog food holy shzt anyways the 4thhh
Answer Link

Otras preguntas

what is 36 divide by 837
which choice is not a factor of 52? a. 4 b. 26 c. 3 d. 13
36 is what percent less than 48?
What sort of problem do you use acceleration due to gravity ? What sort of problem do you not ?
The ordered pairs (0, -2), (1, 1), (2, 4), (3, 7), and (4, 10) represent a function.  What is a rule that represents this function?
89.36 rounded to the ones place
Is 5/11 greater than 1 / 2?
Evans uncle gave his money for his birthday. He puts half of the money in his savings account,spend 1/5 of the money on bubble gum to share with his friends,and
A first year Master Chef was hired in Whitehorse, Yukon at an annual salary of $52,000. What would her gross pay each pay cheque be if she was paid Semi-Monthly
what is 28.09 rounded to the nearest tenthvis