iDetectYT982 iDetectYT982
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Selena buys 4 peaches that weigh 1 pound in all. Each peach weighs the same amount. Peaches are on sale for $2.24 per pound.

Respuesta :

rbartlow2806 rbartlow2806
  • 01-02-2022

Answer:

4 ounces   IF...

Step-by-step explanation:

(16 ounces to a pound)

are they asking how much each peach weighs? (16/4=4)

Answer Link

Otras preguntas

WILL GIVE BRAINLIEST IF ANSWERED FAST!!!
Demonstrate two ways a college or a new employee may implement to solve challenges likely to be experienced due to transition between school university in work
A sample of a radioactive isotope had an initial mass of 110 mg in the year 1990 and decays exponentially over time. A measurement in the year 1993 found that t
Where do rats give birth
One may not claim the additional costs from the parents or guardians of uninvited children, to a wedding of social event. An invitation to a social gathering co
WILL GIVE BRAINLIEST FOR QUICK ANSWERS!! I RATE WELL FOR GOOD ANSWERS!!
If two sides of a triangle measure 2 and 4, what might the third side be?
Una finca rectangular tiene un perímetro de 2500 metros ¿cuánto mide el largo y el ancho de la finca si su largo tiene 50 metros más que el doble de su ancho?
Calculate -7-(-2) (4)-(-1) ³
WILL GIVE BRAINLIEST IF ANSWERED FAST!!!