flemmingdaniel81 flemmingdaniel81
  • 04-05-2022
  • Mathematics
contestada

Shelly buys some pies that cost $5.35 each and a cake that costs $17.50. Which expression can be used to find the total cost of a pies and the cake? NEED HELP QUICK​

Respuesta :

621050 621050
  • 04-05-2022

Answer:

22.95 (Addition)

Step-by-step explanation:

Add the numbers

Add $5.35 + $17.50

Answer = 22.95

How did we get it? ( Added the numbers)

Have a good day :D

Answer Link

Otras preguntas

Does an owl have a backbone?
find the sum. write each mixed number in simplest form 4 7/8 + 5 1/4
What's 5 divided by x squared explain
Does an owl have a backbone?
A blue rope is 3 times the length as a red rope. A green rope is 5 times as log as the blue rope of the total length of all 3 ropes equals 508.25m what is the l
josh wanted to buy a bicycle but didn't have enough money. After josh told his troubles to sam slick, sam said,"I can fix that. see that fence? each time you ju
Forget the motor When im on the boat Think of the best time To buy a new coat What am I......?
Factor the expression. If the expression cannot be factored, say so.
Forget the motor When im on the boat Think of the best time To buy a new coat What am I......?
What all the multiples of 81?