demaria
demaria
02-03-2017
Mathematics
contestada
4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?
Respuesta :
jamesbeargr
jamesbeargr
02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15.
$1.15 dollars per burger.
Answer Link
JoshEast
JoshEast
02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60
then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex] =
1.15
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 78+ )
Otras preguntas
A rectangle has an area of 40 square feet. Select all the possible dimensions of the rectangle D 10 in., 30 in. A 4 ft, 10 ft B 20 ft, 20 ft C5 ft, 8 ft E 1 in
Determine the area of the composite figure to the nearest whole number. o 139 in² • 414 in² 10 in. 10 in. • 179 in² • 100 in²
Three problems school leavers may face when applying to higher education institutions
I need the center of this circle ! Help me please!
Creating a title and labeling the axes are two things you must do when making a A. chart B. graph C. map D. illustration
Which cells participate in the process of fighting a viral infection?
ZA = = Round your answer to the nearest hundredth. C 7 A ? 8 B
5 in Find the perimeter. 10 in P = [?] in
What are the extreme vertices of a unit square?
The product of any number and zero is zero ????