cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

what is the speaker trying to do in this poem and how is it achieved?discus specific instances in the poem to support your answer
blake is cutting a piece of rope into fourths. if each piece is 16 in ches long, what is the length of the entire rope?
Which type(s) of electromagnetic radiation do human bodies emit? Which type(s) can our senses detect?
what is y × 6 for y = 2/3
Questions eleven all the way to twenty
In a study of the effects of diet on blood pressure, one group of 85 people followed a vegetarian diet for 4 months, after which time their mean systolic blood
In William Stafford's essay A Way Of Writing, he writes, "If I [write] down something, that thing will help the next thing come, and I'm off." To which part of
The smallest distance between two adjacent notes on a piano is a
Which of the following was the most far-reaching development in the transportation revolution of the early 1800s? the invention of the steamboat the arrival o
why is surface area maximized in organisms